Педерсън постигна 3-рънов удар срещу стария си отбор, докато Даймъндбекс победиха Доджърс със 7-3
AP News | 2024-05-22 | 06:56:04

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Джок Педерсън заби хоумър от три ръна, Крисчън Уокър влезе дълбоко и Аризона Даймъндбекс победиха Лос Анджелис Доджърс 7-3 във вторник вечер.

Доджърс прекъснаха своята серия от четири победи у дома, след като излязоха с 12-6.

Брандън Пфаад от Аризона (2 -3) не допусна попадение до четвъртата, когато Шохей Охтани удвои, повеждайки. Японската суперзвезда открадна трета - разкъса панталоните си, като се плъзна - и вкара при хвърляне на кечъра Габриел Морено, което влезе в лявото поле. Неспечеленото бягане остави Доджърс да изостават с 2-1.

Доджърс дръпнаха до 4-3 с чифт рънове в долната част на шестия. Мигел Варгас удвои повеждането, взе трети при излитането на Муки Бетс и вкара в RBI сингъла на Охтани, за да направи 4-2. Ohtani открадна втори, след като Фреди Фрийман удари и той вкара при двойното RBI на Уил Смит в центъра.

Охтани направи 2 за 4 със страйк аут, вкара два гола, удари в серия и открадна две бази. Бетс беше безуспешен в три битки на прилепи с разходка в нощта си с лудост.

Спомагащият Майкъл Гроув разведе Кевин Нюман, за да отвори седмия. След като Корбин Карол удари, Кетел Марте се избра, за да удължи поредицата си до 20 мача, а Педерсън го последва с взрив към павилиона в дясното поле срещу стария си отбор, правейки резултата 7-3.

Уокър постигна 21-вия си гол в кариерата срещу Доджърс, водещ на шестия.

Пфаад допусна три ръна и четири попадения за шест ининга. Десничарят удари седем и отиде един.

Началникът на Доджърс Гавин Стоун (4-2) се отказа от четири последователни сингъла в първия, когато D-бековете водеха с 2-0 на сингъл на RBI от Еухенио Суарес и Морено.

Diamondbacks RH Ryne Nelson (2-3, 7.06 ERA) се изправя срещу Dodgers RH Tyler Glasnow (6-2, 2.90) във финала на серията в сряда.